Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract de management pentru institutie de cultura in ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract de management pentru institutie de cultura in subordinea Consiliului local

Cum se stabileste remuneratia unui manager al Casei de cultura din subordinea Consiliului local, pe baza unui contract de management pe perioada determinata, avand in vedere dispozitiile OUG nr. 189/2008, cu modificarile si completarile ulterioare?

Cuantumul remuneraţiei managerului se stabileşte la nivelul salariului maxim brut care se plăteşte în instituţie, în condiţiile legii, majorat cu până la 55% din acesta, fără a mai fi aplicată indemnizaţia de conducere.
Multumesc pentru raspuns, dar colegii mei juristi sustin ca este aprogat art respectiv din OUG 189/2008 si trebuie sa incadreze dupa acea grila unica. Mie nu mi se pare corect, avand in vedere faptul ca aceeasi ordonata precizeaza ca acest contract de management se NEGOCIAZA cu ordonatorul de credite.