avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 299 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... camere video bancomate
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

camere video bancomate

Buna ziua.as dori sa stiu si eu care este termenul legal de pastrare a inregistrarilor video cu care sunt prevazute bancomatele si ce pot face in cazul in care de pe card mi-i sau retras regulat sume mici de bani pentru a nu observa lipsa banilor in ultimele 6 luni.Multumesc frumos
Cel mai recent răspuns: ContSters214341 , utilizator 14:21, 23 Septembrie 2011
1. Blocati cardul
2. Plangere la politie
3. Plangere la Banca

Termenul de pastrare difera de la banca la banca dar media este de 30 de zile.
multumesc frumos.,dar eu am card la o banca banii au fost scosi de la alta banca,adresa bancomatului de pe extrasul de cont nu este reala pentru ca la aceea adresa nu exista bancomat
30 de zile este termenul legal maxim pentru care bancile sunt obligate sa tina imaginile video. Cum pastrarea inseamna bani, nimeni nu tine imaginile peste acest termen.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inregistrari bancomat Laurentiu Dragos Laurentiu Dragos Aveti idee cat timp sunt pastrare inregistrarile la bancomat? De exemplu, daca am extras acum o luna, de la 2 ATM-uri, bancpost si reiffeisen, se mai pot gasi ... (vezi toată discuția)
Card si buletin furat the_power_25xxxx the_power_25xxxx pe data de 25.12.2009am scos bani de la bancomat. Astazi amvrut sa ma duc sa scot bani si am observat ca nu mai am cardul si buletinul . Am sunat la banca pt a ... (vezi toată discuția)
Banconat Elena055 Elena055 Buna seara! Mi s-a retras o suma de bani după card. Știu locul și data extragerii. Eu am card la BCR, bancomatul de pe care s-au extras banii e de la banca ... (vezi toată discuția)