Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... camere video bancomate
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

camere video bancomate

Buna ziua.as dori sa stiu si eu care este termenul legal de pastrare a inregistrarilor video cu care sunt prevazute bancomatele si ce pot face in cazul in care de pe card mi-i sau retras regulat sume mici de bani pentru a nu observa lipsa banilor in ultimele 6 luni.Multumesc frumos
1. Blocati cardul
2. Plangere la politie
3. Plangere la Banca

Termenul de pastrare difera de la banca la banca dar media este de 30 de zile.
multumesc frumos.,dar eu am card la o banca banii au fost scosi de la alta banca,adresa bancomatului de pe extrasul de cont nu este reala pentru ca la aceea adresa nu exista bancomat
30 de zile este termenul legal maxim pentru care bancile sunt obligate sa tina imaginile video. Cum pastrarea inseamna bani, nimeni nu tine imaginile peste acest termen.