Forum Discuţii juridice Problemele profesionale ale ... Director executiv si consilier juridic
Discuție deschisă în Problemele profesionale ale consilierilor juridici

Director executiv si consilier juridic

Buna ziua
Sunt directorul executiv al unei firme de detectivi particulari. Si vreau sa indeplinesc si functia de consilier juridic pt aceeasi firma . Nu sunt sigur daca sunt intr-unul din cazurile de incompatibilitate . As vrea sa stiu daca este posibil si cum se procedeaza , adica trebuie intrgistrat la ITM un nou contract de munca sau se trece doar in fisa postului si atributiile de consilier juridic. Doar mentiune in fisa postului poate fi considerata vechime in functia de consilier juridic?
Va multumesc
~ Conținut șters la cerere ~
Atentie ! profesia nu este echivalenta cu functia ! Functia poate fi oricare in cadrul unei firme, conform organigramei, profesia se dobandeste pe baza studiilor facute.
Profesia:consilier juridic->Functia:consilier juridic; sau
Profesia:consilier juridic->Functia: Director departament juridic, sef serviciu juridic-contecncios etc....
este profesia de consilier juridic ? sau este profesie jurist cu functie de consilier juridic ?
sau jurist cu functie de director
~ Conținut șters la cerere ~