avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 445 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Revisal nou
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Revisal nou

Buna ziua !
Am ajuns la transmitere registru, si nu stiu de ce primesc mesajul cum ca folderul este gol ?!?
Are legatura cu acea terminatie ? rvs versus xml ? Nu stiu ce sa maifac, am incercat de 8 ori si .... degeaba !!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:03, 26 Septembrie 2011
Ati generat fisierul .rvs care trebuie transmis ? ... versiunea noua a REVISAL-ului creaza fisiere de forma .rvs ....xml este structura fisierelor generate de versiunea veche a Revisal-ului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Revisal modificat 16.08.2011 Irmuresan Irmuresan Imi spune si mie cineva, va rog, cum se genereaza fisierul xml in noua forma de revisal? (vezi toată discuția)
Export revisal mitrofan emilia mitrofan emilia Nu se poate face exportul din versiunea noua a revisalului. Daca a reusit cineva va rog sa ne explice si noua. Multumesc. (vezi toată discuția)
Bunã ziua! În situatia generării a mai multor fisiere de tip ... Chloej Chloej Bunã ziua! În situatia generării a mai multor fisiere de tip rvs. in aceeasi zi, este suficient încãrcarea ultimului fisier generat pentru a transmite ... (vezi toată discuția)