Forum Discuţii contabile şi ... Accize, alte taxe Sunt obligat sa platesc la Inspectoratul de Stat in ...
Discuție deschisă în Accize, alte taxe

Sunt obligat sa platesc la Inspectoratul de Stat in Constructii

Problema este urmatoarea.
Daca o persoana juridica construieste (in acest caz o hala) este obligata sa vireze suma de 0,75% din valoarea fiecarei facturi cu care s-au
achizitionat materialele necesare constructiei, in contul Inspectoratului de Stat in Constructii?
O baza legala va rog, Multumesc
art 40 din legea 10/1995 si art 30 din legea 50/1991.
insa taxa este de 0,7 si nu 0,75.