avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 688 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Achiziţii publice OUG 34/2009
Discuție deschisă în Achiziţii publice

OUG 34/2009

Ce se intelege , concret, prin aparatura birotica, asa cum face referire art. 24 alin.1 lit. b. din OUG 34/2009?
Cel mai recent răspuns: ContSters15910 , utilizator 09:15, 1 Octombrie 2011
Aparatura birotica este definita in H.G. 2139/2004 din 30 noiembrie 2004 pentru aprobarea Catalogului privind clasificarea si duratele normale de functionare a mijloacelor fixe, cod de clasificare 3.2. Aparatura birotica.
Calculatoare electronice si echipamente periferice intra la 2.2.9 si nu la aparatura birotica ( 3.2.)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Amortizare calculator cristian_conea cristian_conea Am achizitionat un laptop in calitate de titular de intr.indiv. Va rog sa-mi precizati modul de amortizare aplicabil si perioada de amortizare (inclusiv ... (vezi toată discuția)
Va rog sa ma ajutati ContSters202308 ContSters202308 Sunt noua in domeniu, si ma intreb daca conform ord.34, art.24, si hot. 2139 privind clasificarea pot achizitiona lambriuri. Nu imi este foarte clar. Va ... (vezi toată discuția)
Achizitii birotica Matei Eugen Marius Matei Eugen Marius Calculatoarele sunt considerate aparatura de birotica? pot fi achizitionate calculatoare de o institutie publica? sau contravine og 34/2009? (vezi toată discuția)