Forum Discuţii juridice Achiziţii publice OUG 34/2009
Discuție deschisă în Achiziţii publice

OUG 34/2009

Ce se intelege , concret, prin aparatura birotica, asa cum face referire art. 24 alin.1 lit. b. din OUG 34/2009?
Aparatura birotica este definita in H.G. 2139/2004 din 30 noiembrie 2004 pentru aprobarea Catalogului privind clasificarea si duratele normale de functionare a mijloacelor fixe, cod de clasificare 3.2. Aparatura birotica.
Calculatoare electronice si echipamente periferice intra la 2.2.9 si nu la aparatura birotica ( 3.2.)