Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Renuntare la calitatea de platitor de tva
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Renuntare la calitatea de platitor de tva

O asociatie familiara platitoare de tva, cun poate renunta la aceasta calitate
Multumesc
OUG 117/2010
daca in anul 2011 va avea o cifra de afaceri sub 119.000 lei, pana pe data de 20 ian 2012 va depune decl. 096 si va deveni neplatitoare de tva incepand cu 1 feb 2012.