Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Infiintare si transmitere REVISAL
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Infiintare si transmitere REVISAL

In HG 500 scrie "(5) Completarea si transmiterea registrului se fac de catre una sau mai multe persoane nominalizate prin decizie scrisa de catre angajator."
Prin urmare persoana care a fost nominalizata trebuie sau nu sa posede atestari/certificari/cursuri in legislatia muncii?
HG, din care ati citat, nu prevede ce calificare profesional atrebuie sa aiba persoana desemnata de angajator pentru completarea si transmiterea REVISAL-ului.
Prin urmare, persoana desemnata nu trebuie sa aiba obligatoriu un curs de IRU