Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cine poate completa datele angajatilor in revisal?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cine poate completa datele angajatilor in revisal?

buna ziua
as dori sa stiu daca persoana desemnata dintre asociatii unei firme pentru inregistrarea angajatilor in revisal trebuie sa aiba competente speciale? ( ex. curs de IRU)
Va multumesc
HG 500/2011 privind registrul general de evidenta a salariatilor
Art. 2
......
(5) Completarea si transmiterea registrului se fac de catre una sau mai multe persoane nominalizate prin decizie scrisa de catre angajator.
....

Prin urmare, potrivit actului normativ citat mai sus, aceasta persoana nu trebuie sa aiba o anumita calificare sau anumite studii pentru a face asa ceva. Legea nu prevede niciun fel de calificare sau studii pentru o astfel de persoana

Vedeti si aceasta discutie :
www.avocatnet.ro/content/for...