Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale plata cu card
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

plata cu card

as dori sa stiu daca pot sa refuz plata cu pos pentru anumite produse la un magazin.
~ Conținut șters la cerere ~
nu accept plata cu un card pentru produse din tutun si vreau sa stiu daca sunt totusi obligat sa accept
Atata timp cat magazinul Dvs. este dotat cu POS, nu cred ca puteti impune ce se plateste cu cardul si ce nu. Ati putea avea surpriza de a pierde o parte din clientii fideli pe care ii aveati datorita acestui sistem de plata.
Gabriela Monica Ionescu, Consultant fiscal
ma refer la partea legala in care sa fiu obligat sa incasez cu card daca magazinul este dotat cu pos a tuturor produselor daca clientul cere acest lucru.