Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Ajutorul pentru caldura
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Ajutorul pentru caldura

Buna seara ! Imi puteti spune ce se intimpla cu cei care au cerut debransarea caloriferelor tocmai din cauza pensiilor foarte mici ,ei pot beneficia de ,,ACEASTA MANA CEREASCA'' Inscriidu-se cu brio in BAREM.Nu este decat o autoironie.Va multumesc ! Sunt sigur ca multi asteapta acest raspuns. S V
Daca nu mai beneficiati de caldura in sistem centralizat nu puteti beneficia nic de subventionarea caldurii, care se da producatorului nu beneficiarului.
subventia se acorda pe baza venitului dvs.Daca aveti debransate caloriferele,nu inseamna ca nu mai aveti dreptul la subventi!!
ContSters224434, utilizator
Subventia este acordata regiei de termoficare nu persoanei care beneficiaza de caldura.
zau?atunci sa faca cerere de subventie regiile,nu cetateanul!
Subventiile sunt una, ajutoarele sunt alta.