Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Ajutorul pentru caldura
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Ajutorul pentru caldura

Buna seara ! Imi puteti spune ce se intimpla cu cei care au cerut debransarea caloriferelor tocmai din cauza pensiilor foarte mici ,ei pot beneficia de ,,ACEASTA MANA CEREASCA'' Inscriidu-se cu brio in BAREM.Nu este decat o autoironie.Va multumesc ! Sunt sigur ca multi asteapta acest raspuns. S V
@savuvirgil
Daca locuiti intr-o scara de bloc in care caldura este contorizata la nivel de apartament prin repartitoare, evident ca dv., ca deconectat de la reteaua centralizata, platiti totusi caldura la comun. Deci aveti caldura de plata, da? Si daca aveti un venit sub baremul prevazut de OUG 70/2011 puteti depune aceasta cerere pentru ajutorul de caldura.

Daca scara pe care locuiti nu este contorizata la nivel de apartament si dv., pe timpul iernii, nu platiti caldura in sistemul centralizat, atunci nu veti putea depune aceasta cerere deoarece ajutorul de caldura nu mai are obiect.