Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... instalarea tinerilor fermieri
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

instalarea tinerilor fermieri

buna seara vreau sa fac o sera sau o mica ferma pentru asta ma inereseaza daca trebuie neaparat sa detin un teren ? sau pot face contract de arendare?
toate conditiile de eligibilitate si de contractare le gasiti pe site
[ link extern ]
cititi cu atentie ghidul solicitantului, exista mai multe conditii de indeplinit.

succes!
Pentru masura 112 "Instalarea tinerilor fermieri" (PNDR), solicitantul trebuie sa prezinte documente de proprietate/folosinta pentru exploatatia agricola. In cazul in care solicitantul are in proprietate exploatatia agricola, va fi punctat (30 p) conform Criteriilor de Selectie, in caz contrar nu va primi nici un punct.