Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Informatii Masura 112
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Informatii Masura 112

Vreau sa stiu daca sotia poate depune un proiect pe masura 112 cu contracte de arenda pe numele meu, pentru ca eu nu mai sunt eligibil?
In Ghidul Solicitantului se expliciteaza:
"Exploataţia agricolă trebuie să fie înregistrată de solicitant, în nume propriu, în Registrul unic de identificare înainte de solicitarea sprijinului pentru instalarea tinerilor fermieri."
Cititi aici:
[ link extern ] /

Trebuie sa luati legatura cu cei de la APDRP din judetul dvs. pentru a vedea daca se poate ca sa preia sotia dvs. arenda asupra terenurilor si apoi sa vedeti daca cei care au arendat pamantul sunt de acord cu aceasta modificare.