Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Impozit dividende firma
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Impozit dividende firma

Buna ziua,

Am si eu doua intrebari:
-Cand se impoziteaza dividendele unei firme? Cu cat?
-Cum se impoziteaza profitul unei firme? Cu cat?

Multumesc mult!
maria3000 a scris:

P.S.- exista aici o sectiune (nu stiu cum sa ma exprim mai bine) unde dumneavoastra puteti discuta despre diverse intamplari, despre viata, despre greutatile prin care ati trecut ca sa va puteti indeplini visul? stiu ca exista un loc unde se poate discuta cultura generala si de unde poti invata foarte multe, pacat ca nu prea aveti dv. timp sa intrati acolo ptr. ca aveti multe de oferit celor ca mine. zic si eu dar nu trebuie sa ma luati in seama, cred ca m-am obisnuit aici... mai bine iau o pauza ca vorbesc cam mult....scuze:closedtopic::coffee:

:coffee::training::yeah:
:happy: