Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... preluare din revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

preluare din revisal

Daca un salariat este suspendat de 2 ani(cresterea copilului),eu cand o preiau in revisalul nou ii schimb salariul in 670(salariul minim pe economie),deoarece in momentul suspendarii salariul acesteia era inca 600?
Deci intrebarea este ii trec 600 deoarece ea apare inca angajat suspendat?sau 670 conform cresterii salariului minim?Sau ii voi schimba doar in mom in care suspendarea inceteaza?
II treceti salariul de la data suspendarii , urmand ca la data incetarii suspendarii sa-i modificati salariul ...
Multumesc!