Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... plecare in romania cu bebe...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

plecare in romania cu bebe...

sper sa ma poata ajuta cineva...va povestesc...
in decembrie trebuie sa ajung in romania,sunt in spania de 4 ani,iar acest an am nascut un baietel,am facut programare sa ii fac pasaportul,am pe 5 decembrie,problema este ca nu ii fac baietelului pasaport simplu temporar)(care se da pe loc cum se facea inainte ci pasaport simplu electronic care se elibereaza in max 1 luna,si clar eu voi fi in romania.in final voi cere un titlu de calatorie ca sa pot ajunge acasa insa problema este ca nu stiu cum ma voi intoarce inapoi in spania,,,,as vrea sa stiu daca pot face pasaportul baietelului in tara fara ca tatal sa fie prezent(nu ne poate insoti deoarece munceste),im trebuie vreo imputernicire ,,,,,,daca pot sa ii fac pasaportul in tara nu i l-as mai face aici in spania....astept raspuns:)

Imi pare rau :(

Important este sa ajungeti cu bine si sa va intoarceti sanatosi :vishenka:
:wave::wave:ares_3

da asa este,,,
Daca ati solicitat clar in cerere ca doriti pasaport la urgenta, de ce nu vi sa eliberat?