Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... PENSIE DE URMAS-cetatean englez
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

PENSIE DE URMAS-cetatean englez

O femeie a trait impreuna timp de 12 ani cu un cetatean din Marea Britanie.Convetuirea a fost in Romania.Cetateanul englez era pensionar.A decedat in acest an.Intrebarea este: daca are dreptuiri de mostenire si daca are ce documente trebuie sa aiba si unde sa le depuna.Multumesc.
Multumesc mult