avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 547 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Recuperare date ReviSal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Recuperare date ReviSal

Buna ziua!
As dori sa aflu daca se pot reincarca datele in ReviSal. Calculatorul unde erau instalate ambele programe ReviSal s-a defectat si nu se mai pot recupera date. Toate modificarile ce le-am transmis la ITM, inclusiv in varianta noua, le am pe stick, insa nu stiu cum pot sa le preiau dupa ce mi-am instalat din nou programul. Oare trebuie sa introduc din nou toate datele, nu se pot prelua?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:29, 8 Noiembrie 2011
In ce format le aveti pe stick?
Puteti sa faceti o adresa catre ITM pentru recuperarea bazei de date pe care o veti importa in noua aplicatie.
Asta daca pe stick nu aveti baza de date.Atentie baza de date nu este in format-.rvs
nicoleta.23 a scris:

Buna ziua!
As dori sa aflu daca se pot reincarca datele in ReviSal. Calculatorul unde erau instalate ambele programe ReviSal s-a defectat si nu se mai pot recupera date. Toate modificarile ce le-am transmis la ITM, inclusiv in varianta noua, le am pe stick, insa nu stiu cum pot sa le preiau dupa ce mi-am instalat din nou programul. Oare trebuie sa introduc din nou toate datele, nu se pot prelua?


Fisierele de tipul.xml sau .rvs nu se pot prelua .. va trebuie o baza de date in format .mdb

Faceti o cerere catre ITM prin care solicitati recuperarea bazei de date Revisal

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Probleme cu preluarea bazei de date revisal modimpex modimpex buna seara! am urmatoarea problema cu care as dori sa ma ajutati: am preluat contabilitatea unei asociatii de formare profesionala de la vechea firma de ... (vezi toată discuția)
Noul revisal dumi32 dumi32 Buna ziua,ce trebuie sa facem cu noul Revisal in sensul ca eu daca trebuie sa preiau datele din revisalul vechi, ceea ce la mine este o problema pentru ca eu ... (vezi toată discuția)
Probleme revisal dumi32 dumi32 In cazul in care toate contractele au fost transmise la ITM apoi sau pierdut datele, in urma unui virus, se poate reface Revisalul cu toti angajatii cu toate ... (vezi toată discuția)