Forum Discuţii juridice Achiziţii publice RESPINGERE DOCUMENTATIE ANRMAP
Discuție deschisă în Achiziţii publice

RESPINGERE DOCUMENTATIE ANRMAP

Buna ziua
Daca cineva poate sa ma ajute am urmatoarea speta:
Sunt un SRL care derulez proiecte europene POSDRU. Am proiecte incepute de un an de zile, in care am ales sa fac achizitiile publice in conf cu OUG 34/2006. Am trimis spre verificare la ANRMAP pe www.e-licitatie.ro o doc de atribuire, care mi-a fost respinsa pe motivul ca nu suntem autoritate contractanta.
Am incercat sa vb cu cei de la ANRMAP si le-am explicat ca de un an de zile facem achizitiile potrivit OUG 34.
De asemenea contractul de finantare a proiectului imi impunea sa aleg la inceput intre OUG 34 si Instructiunea 26, emisa de AMPOSDRU.
Ati mai avut o situatia similara?
Multumesc
Din ce descrieti dvs. cred ca va incadrati si puteti organiza cf. OUG 34 in baza art.8 lit.e).
Solicitati pdv scris de la cei cu care ati incheiat contractul de finantare si de la ANRMAP.