Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... renuntare plangere
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

renuntare plangere

se poate renunta la plangere penala pt agresiune fizica si amenintare cu moarte in instanta la judecatorie
Am avut in vedere raspunsul av.antoanela...copletandu-l.
Puteti fi insa obligata la cheltuieli judiciare in caz de retragere a plangerii prealabile.