Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... lipsa de la locul de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

lipsa de la locul de munca

Salut. lucrez la o firma si as vrea sa nu ma mai prezint la locul de munca din anumite moltive. ce mi se poate intampla?
eu1001 a scris:

buna ziua,
va rog sa-mi spuneti ce articol din CM prevede citatul bolduit din ultimul paragraf scris de dvs.( singurul, de altfel:)).
o zi buna!

Art.29 C.mun.
(4) Angajatorul poate cere informatii in legatura cu persoana care solicita angajarea de la fostii sai angajatori, dar numai cu privire la activitatile indeplinite si la durata angajarii si numai cu incunostintarea prealabila a celui in cauza.