Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Acuzatii de subminarea a imaginii institutiei publice
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Acuzatii de subminarea a imaginii institutiei publice

Buna ziua
Va rog sa-mi spuneti, daca un angajat contractual este acuzat (de catre alt angajat al aceleiasi institutii), prin adresa oficiala trimisa conducerii, de subminarea imaginii institutiei, ce demersuri legale poate face in apararea lui si ce masuri poate lua institutia impotriva acuzatorului?.
Ce inseamna subminarea imaginii institutiei publice? Ce a facut acea persoana mai exact?