avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 529 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Timp liber şi ocupaţii cu care ... Dedicatii muzicale si nu numai...pentru copiii ...
Discuție deschisă în Timp liber şi ocupaţii cu care îl putem umple

Dedicatii muzicale si nu numai...pentru copiii nostri...:)

Pentru ca se apropie Mos Nicolae va invit sa le faceti o surpriza celor mai mici membri ai familiilor Dvs. Cu siguranta se vor bucura daca isi vor vedea numele aici, alaturi de o dedicatie muzicala, o poezie sau o poveste draga lor.

Si nu numai pentru aceasta ocazie....Lasam topicul deschis pentru aniversarile acestora sau alte ocazii speciale, pentru ca si noi sa ne bucuram alaturi de Dvs. de evenimentele din viata lor.

Ca initiatoare a topicului dedic aceaste postari copiilor nostri, mai mici sau mai mari. :)
Sa ne traiasca si sa ne bucuram de aceste minuni care ne fac viata mai frumoasa!
:vishenka:

Desene animate romanesti - Povestea lui Mos Nicolae.avi
[ link extern ]

Ghetutele lui Mos Nicolae
[ link extern ]

Batranul Mos Nicolae - CORUL INTERNATIONAL DE COPII
[ link extern ]

Cu drag,
Gabrielle-Monique







Christos a inviat
de Alexandru Vlahuta

Si-au tremurat stapanii lumii
La glasul blandului profet
Si-un dusman au vazut in fiul
Dulgherului din Nazareth!

El n-a venit sa razvrateasca
Nu vrea pieirea nimanui;
Descult, pe jos, colinda lumea
Si multi hulesc in urma lui.

Si multi cu pietre il alunga
Si rad de el ca de-un smintit:
Iisus zambste tuturora-
Atotputernic si smerit!

El orbilor le da lumina,
Si mutilor le da cuvant,
Pe cei infirmi ii intareste,
Pe morti ii scoala din mormant.

Jesus - Romanian subtitle (full movie)

[ link extern ]

Vizionare placuta!
:)
Pentru Francesco,

[ link extern ]

Un gand senin si cateva soapte trimise din zari indepartate sa-ti spuna la ureche clipe curate, traieste ca si cand Paradisul ar fi Pamant, iubeste-ti viata, pretuieste-ti prietenii! Iti ofer prietenia mea, sa-ti indulceasca viata.... Iti ofer mangaierea sufletului meu, sa simti ca exista cineva care te pretuieste .... Iti ofer zambetul meu, sa nu mai ai parte de tristete.... Iti ofer linistea din interiorul meu, sa simti ca poti trai frumos...!

[ link extern ]
Hristos a Inviat!
Multumesc Andreea!
:love1: si :hugall: din partea lui Francesco + o dedicatie muzicala speciala:

Adriano Celentano - Azzurro
[ link extern ]

...si din partea mea, pentru tine si pentru toti utilizatorii Avnet un minunat cantec al lui:
Biagio Antonacci - Buongiorno Bell'Anima [Buna ziua suflet frumos]
[ link extern ]
:luck:

Alte discuții în legătură

Craciun fericit!  Gabriela Monica Ionescu Gabriela Monica Ionescu Acum, cand colindele, toate nascute sub zapezi, aduc cu ele mireasma de Iisus nascut in iesle, simtim si noi tot mai tare atmosfera de Sarbatoare ce se ... (vezi toată discuția)
Colinde pentru cei dragi. ContSters179589 ContSters179589 [b] Se apropie SARBATORILE de IARNA, un bun prilej de a oferi celor dragi COLINDE[/b] ... (vezi toată discuția)
Urari de sfantul andrei :)  Gabriela Monica Ionescu Gabriela Monica Ionescu Va doresc multa sanatate, fericire, realizari alaturi de cei dragi si sa aveti parte numai de zile senine si insorite! Cele mai frumoase flori, cele mai ... (vezi toată discuția)