avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 353 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Timp liber şi ocupaţii cu care ... Dedicatii muzicale si nu numai...pentru copiii ...
Discuție deschisă în Timp liber şi ocupaţii cu care îl putem umple

Dedicatii muzicale si nu numai...pentru copiii nostri...:)

Pentru ca se apropie Mos Nicolae va invit sa le faceti o surpriza celor mai mici membri ai familiilor Dvs. Cu siguranta se vor bucura daca isi vor vedea numele aici, alaturi de o dedicatie muzicala, o poezie sau o poveste draga lor.

Si nu numai pentru aceasta ocazie....Lasam topicul deschis pentru aniversarile acestora sau alte ocazii speciale, pentru ca si noi sa ne bucuram alaturi de Dvs. de evenimentele din viata lor.

Ca initiatoare a topicului dedic aceaste postari copiilor nostri, mai mici sau mai mari. :)
Sa ne traiasca si sa ne bucuram de aceste minuni care ne fac viata mai frumoasa!
:vishenka:

Desene animate romanesti - Povestea lui Mos Nicolae.avi
[ link extern ]

Ghetutele lui Mos Nicolae
[ link extern ]

Batranul Mos Nicolae - CORUL INTERNATIONAL DE COPII
[ link extern ]

Cu drag,
Gabrielle-Monique







LA MULTI ANI! fetei mele!...implineste 20 ani.Nu mai e chiar un copil,dar mereu va fi copilul meu,indiferent de varsta.
La multi ani! tuturor copiilor care isi serbeaza astazi ziua de nastere!
Sanatate doresc tuturor!...si sa-si pregateasca ghetutele pentru a primi darurile sau "nuielutele" lui Mos Nicolae!

[ link extern ]

O zi minunata tuturor!
La multi ani, Mihaela si din partea noastra pentru fiica ta! Sa fie fericita si iubita! Iar norocul sa o insoteasca pretutindeni. :luck:

[ link extern ]

:vishenka:


Multumesc din suflet!
Urari de bine tuturor!
:love:
Gabrielle Monique a scris:

Iti multumesc si eu Andrei :)

L-am ascultat pe Tudor Gheorghe cu aceeasi placere cu care il ascult si il vad de cate ori are concerte in Ploiesti. Nu pot descrie ceea ce simt, dar sunt fericita ca a ramas acelasi care mie mi-a incantat copilaria.

Pentru cea de a treia melodie nici era nevoie de cuvinte... Mi-ai facut o mare bucurie.

Sunt fericita precum un copil, vazand si ascultand ceea ce ati postat voi, aici.
:hugall:


Pentru Francesco, fiul Laurei Ciobeica...Ma bucur ca te-am cunoscut dragul meu, esti un copil deosebit si foarte, foarte dragut :kissing:


Madalina Manole-Silver Bells
[ link extern ]

Dec. 2009 - Christmas Carols/Colinde de Craciun, Sydney - Australia
[ link extern ]

Irene Grandi - Buon Natale a tutto il Mondo ;)
[ link extern ]


Gabriela, iti multumim frumos pentru dedicatiile musicale pe care le-am ascultat cu mult drag. Francesco a fost incantat si pentru a nu fi mai prejos a hotarat sa raspunda cu un cantec de Craciun din care traduc pentru tine si pentru toti prietenii nostri dragi cateva versuri:

De Craciun poti
sa faci ceea ce nu poti face niciodata:
sa te joci din nou,
sa visezi din nou,
sa recastigi clipele
cautate asiduu.

Este Craciunul si de Craciun poti face mai mult,
este Craciunul si de Craciun poti iubi mai mult,
este Craciunul si de Craciun poti face mai mult,
pentru noi:
de Craciun poti….

[ link extern ]

Yuri Beretta – Natale per sempre / Craciun pentru totdeauna
Nu vom astepta un alt an pentru a ne comporta cu afectiune dar vom schimba calendarul pentru a avea un Craciun in fiecare zi…
[ link extern ]

Bing Crosby – White Christmas
[ link extern ]

O calda imbratisare tuturor!
L.C.
Pentru voi toti cei cu suflet de copil , sa va bucurati de nou nascuta iarna si sa aveti sarbatori magice alaturi de copiii vostri , mai mici sau mai mari:)

[ link extern ]
Winter Light The Secret Garden

Alte discuții în legătură

Craciun fericit!  Gabriela Monica Ionescu Gabriela Monica Ionescu Acum, cand colindele, toate nascute sub zapezi, aduc cu ele mireasma de Iisus nascut in iesle, simtim si noi tot mai tare atmosfera de Sarbatoare ce se ... (vezi toată discuția)
Colinde pentru cei dragi. ContSters179589 ContSters179589 [b] Se apropie SARBATORILE de IARNA, un bun prilej de a oferi celor dragi COLINDE[/b] ... (vezi toată discuția)
Urari de sfantul andrei :)  Gabriela Monica Ionescu Gabriela Monica Ionescu Va doresc multa sanatate, fericire, realizari alaturi de cei dragi si sa aveti parte numai de zile senine si insorite! Cele mai frumoase flori, cele mai ... (vezi toată discuția)