avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 370 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... REVENIRE DIN CCC
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

REVENIRE DIN CCC

Buna ziua
Incepand cu 02.02. 2012 se termina cei 2 ani de CCC intrebarea mea ar fii urmatoarea: Primul salariu pe care il voi primi cum se va calcula??? eu am intrat in co inainte de taierile cu 25%!!!!!!!!! Mentionez k lucrez in invatamant!!! Ma poate lamuri si pe mine cineva???..va multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:22, 6 Februarie 2012
deci e la alegerea cui pana la urma??? cine hotaraste daca eu mai primesc acest spor???...
va multumescmult si insanatosire grabnica
Nu cred ca este la alegere, intrucat prioritate au normele speciale - Legea nr.63/2011.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Incadrare in invatamant gina_p gina_p As dori sa stiu daca pentru transele de incadrare in invatamant se ia in considerare perioada de concediu pentru ingrijirea copilului (vezi toată discuția)
Spor de solidaritate/fidelitate platonflorin platonflorin La 1 sept. 2012 voi avea 14 ani vechime in invatamant. Din acestia 4 ani am stat in C.C (crestere copii), au ramas 10 ani. La 1 sept. 2012 voi beneficia de ... (vezi toată discuția)
Oug 124/2011 - vechime la catedra? turtuc turtuc Conform OUG 124/2011 concediul pentru cresterea copilului ar trebui sa constituie nu numai vechime in munca ci si in specialitate. Avand in vedere cele de mai ... (vezi toată discuția)