Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... intrebare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

intrebare

Asi dori sa stiu care sunt primii pasi pentru a angaja o vanzatoare ?
Anuntul, selectia, interviul.
ContSters42179, utilizator
...controlul medical la angajare, perfectarea contractului de munca, transmiterea registrului general de evidenta a salariatilor cel tarziu cu 1 zi lucratoare inainte de inceperea activitatii.
cristina_alexandrescu a scris:

...controlul medical la angajare, perfectarea contractului de munca, transmiterea registrului general de evidenta a salariatilor cel tarziu cu 1 zi lucratoare inainte de inceperea activitatii.

User-ul a intrebat despre primii pasi, nu despre toti. B-)

Iar pana la perfecarea c.i.m. mai exista si obligatia de informare a angajatorului cu privire la clauzele esentiale pe care intentioneaza sa le inscrie in contract .