avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 709 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... intrebare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

intrebare

Asi dori sa stiu care sunt primii pasi pentru a angaja o vanzatoare ?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:48, 5 Decembrie 2011
Anuntul, selectia, interviul.
Ultima modificare: Duminică, 4 Decembrie 2011
ContSters42179, utilizator
...controlul medical la angajare, perfectarea contractului de munca, transmiterea registrului general de evidenta a salariatilor cel tarziu cu 1 zi lucratoare inainte de inceperea activitatii.
cristina_alexandrescu a scris:

...controlul medical la angajare, perfectarea contractului de munca, transmiterea registrului general de evidenta a salariatilor cel tarziu cu 1 zi lucratoare inainte de inceperea activitatii.

User-ul a intrebat despre primii pasi, nu despre toti. B-)

Iar pana la perfecarea c.i.m. mai exista si obligatia de informare a angajatorului cu privire la clauzele esentiale pe care intentioneaza sa le inscrie in contract .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Angajare personal ramolex ramolex buna ziua, detin un PFA impozitat in sistem real si doresc sa angajez o persoana. as dori sa stiu care sunt pasii ce trebuiesc urmati pentru a fi in ... (vezi toată discuția)
Conditii de angajare de catre un p.f.a. topmasaj topmasaj Buna ziua Va rog sa-mi explicati [EDITAT], cum poate angaja cu contract individual de munca un p.f.a. terte persoane, care e numarul maxim de angajati, care ... (vezi toată discuția)
Modificarea timpului de munca Monika.tudosie Monika.tudosie Buna ziua, Care sunt pasii care trebuie urmati atunci cand specificul activitatii necesita modificarea timpului de munca, de la 8 ore la lucrul in ture ... (vezi toată discuția)