Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contract comodat locuinta
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contract comodat locuinta

Buna ziua,

Vrem sa incheiem un contract de comodat prin care o firma da spre folosinta un apartament unei persoane fizice. As vrea sa stiu care este perioada maxima pe care se poate incheia un astfel de contract, sau daca se poate incheia pe perioada nedeterminata.

Va multumesc.
Din cite stiu, nu se trece o perioada nedeterminata, este bine sa treceti o perioada oarecare - 5, 10 ani, cu clauza de prelungire automata in cazul in care nu este reziliat de una din parti din diverse motive ...