Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Durata maxima contract de comodat pentru sediu social
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Durata maxima contract de comodat pentru sediu social

Buna ziua.
Se poate trece perioada nelimitata (nedeterminata) intr-un contract de comodat pentru stabilire sediul social SRL?
Sau Registrul Comertului nu accepta perioada nelimitata ci x ani maxim?

Multumesc frumos,
Nu se poate trece perioada nelimitata (nedeterminata) intr-un contract de comodat pentru stabilire sediul social SRL. Treceti exprimarea "Perioada de valabilitate a contractului este de 3 ani cu prelungirea automata pe aceeasi perioada daca intre parti nu intervin alte intelegeri prin acte adiționale suplimentare."