Forum Discuţii juridice Executare silită leasing auto
Discuție deschisă în Executare silită

leasing auto

pentru mai multe luni restanta la plata leasingului, a fost ridicat autoturismul , iar dupa ce a trecut o perioada de timp, firma de leasing solicita recuperarea datoriei. Ce se poate face, pentru a nu plati?
Se cere plata doar pentru lunile restante sau pentru toate lunile ramase pana la finalizarea contractului? Legal, datoreaza doar plata pentru lunile restante, pana la ridicarea masinii si nu poate face nimic pentru a scapa de datorie fara sa plateasca.