avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 661 soluții astăzi
Forum Bani şi Afaceri ... Tedinţe imobiliare Programul Prima Casa - trebuie sa fii casatorit ca sa ...
Discuție deschisă în Tedinţe imobiliare

Programul Prima Casa - trebuie sa fii casatorit ca sa beneficiezi de credit?

as dori sa stiu daca prin programul prima casa trebuie sa fi casatori sa poti cumpara un apartament?va multumesc
Cel mai recent răspuns: Ares-3 , moderator 10:26, 12 Decembrie 2011
Nu :)

Acestea sunt conditiile generale:
[ link extern ]

De asemenea, banca de la care veti cere creditul va aplica propriile norme la analiza dosarului dvs. - unele banci sunt mai restrictive, altele mai permisive.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Prima casa teomari teomari Buna ziua! Sunt maritata din iunie 2011, iar sotul meu are un apartament pe numele lui in Ploiesti.Incercam sa vindem acest apartament, dar nu am reusit pana ... (vezi toată discuția)
Locuinte anl - se acorda tinerilor care au o proprietate de 50 mp? ContSters227805 ContSters227805 Salut! Am o intrebare referitoare la acordarea locuintelor ANL. Stie cineva daca acestea se acorda spre inchiriere si tinerilor care detin deja o locuinta ... (vezi toată discuția)
Drept de proprietate prima casa ContSters143842 ContSters143842 Mentionez ca nu sunt casatorita dar prietenul meu doreste sa achizitioneze un apartament prin programul Prima Casa inainte de casatorie.As dori sa stiu daca ... (vezi toată discuția)