Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... desfintare-reinfintare firma cu aceiasi angajati
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

desfintare-reinfintare firma cu aceiasi angajati

Cineva din familie a fost anuntat ca la firma unde lucreaza se vor desface contractele de munca pt ca se vor desfinta posturile si vor fi angajati la o alta firma a aceluiasi patron cu aceleasi salarii, intrebarea mea ar fi la ce trebuie sa fie atenti ca sa nu fie de fapt inselati si sa nu mai fie reangajati... este nevoie ca sa semneze angajatii ceva sau ar trebui sa exista acea desfacere a constractului ? multumesc anticipat
1. O persoana poate avea doua c.i.m. cu norma intreaga ...

2. Se poate face c.i.m. mai inainte si apoi sa-si dea demisia sau amandoua operatiunile pot fi efectuate concomitent .... este problema angajatorului cand face transmiterea registrului la ITM