Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... desfacerea conractului de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

desfacerea conractului de munca

am 2 intrebari si am nevoie de un pic de asistenta
ce se intampla in cazul in care nu te mai prezinti la lucru cat timp esti in preavizul de 15 zile?

se mai desface cartea de munca cu litera "i" (indisciplinat) sau cu alte indicative?

doresc un raspuns urgent va rog

bun si in concluzie se poate parasi locul de munca cat timp esty in preaviz?
Se poate parasi locul de munca, cu suportarea consecintelor de rigoare.
va multumesc foarte mult pt lamuriri