Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Inceperea serviciului inainte de terminarea ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Inceperea serviciului inainte de terminarea concediului pentru cresterea copilului

Daca incep serviciul inainte de terminarea concediului de cresterea copilului ce benificii am? Am nascut in decembrie 2010 .
1. Deoarece ati nascut in decembrie 2010 ati beneficiat de indemnizatie pentru CCC in baza OUG 148/2005 care spune ca veti beneficia de un stimulent lunar de 100 lei pana la implinirea varstei de 2 ani a copilului, daca reluati activitatea.

2. Acest stimulent va este platit tot de Agentia Judeteana de Prestatii Sociale care v-a platit si indemnizatia pentru CCC.

Multumesc pentru raspuns.