Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Test Adn
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Test Adn

Buna seara,
Am o intrebare legata de testul Adn.Am auzit de la cineva care lucreaza in domeniul ca laboratoarele care efectueaza teste Adn sunt obligate prin lege sa atribuie un tata la copil, adica daca se face un test adn la un posibil tata si copil, laboratorul prin lege este obligat sa il atribuie pe tata copilului, chiar daca nu este el tatal adevarat.Este adevarat?Sau e doar o informatie eronata
Este ,,,o mare eroare auzita de D-v. Deoarece probele nu merg una langa alta,,,si, cei ce analizeaza proba nu au deunde sti ca proba respectiva trebuie "trunchiata"...Acel cineva nu prea stie ce insemnatate au probele respective,,,Se pot solicita contrabrobe...in moduri diferite. Si,,,nu se poate gresi.. :)