Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Anunt atribuire Concesiune publicat doar pe site-ul ...
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Anunt atribuire Concesiune publicat doar pe site-ul Primariei?

Daca un anunt de concesiune este publicat doar pe site-ul Primariei (aut. contractanta) si nu si pe SEAP, este legal?
Multumesc
depinde prin ce procedura se va concesiona.
-pentru licitatie deschisa sau negociere prin publicarea unui anunt de participare-obligatoriu prin SEAP
-pentru negociere fara publicarea unui anunt de participare-site primarie si instiintare ucvap
Ma ajutati, va rog si cu un temei legal?
Anuntul nu se publica obligatoriu in SEAP cand exista o situatie care se incadreaza in exceptiile de aplicare a OUG 34 -art.220, 221 din OUG 34.
In restul situatiilor este valabil art.222