Forum Discuţii juridice Achiziţii publice NEGOCIERE FARA PUBLICARE
Discuție deschisă în Achiziţii publice

NEGOCIERE FARA PUBLICARE

BUNA ZIUA,

ESTE OBLIGATORIU A SE PUBLICA IN SEAP ATRIBUIREA UNUI CONTRACT IN VALOARE DE 18000 EURO PRIN PROCEDURA DE NEGOCIRE FARA PUBLICAREA PREALABILA A UNUI ANUNT DE PARTICIPARE?

VA MULTUMESC

OUG 34/2006, Art. 56 , (1) :Autoritatea contractantă are obligaţia de a transmite spre publicare un anunţ de atribuire în cel mult 48 de zile după ce:
a) a finalizat procedura de atribuire - licitaţie deschisă, licitaţie restrânsă, dialog competitiv, negociere cu/fără publicarea prealabilă a unui anunţ de participare, cerere de oferte - prin atribuirea contractului de achiziţie publică sau încheierea acordului-cadru;
DA, indiferent de valoare.
VA MULTUMESC MULT!

O ZI BUNA!