avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 568 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Declaratia 112
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Declaratia 112

Un PFA care nu plateste decat impozit pe venit si contributia la sanatate,fiind pensionar de la stat ,si care nu are angajati treduie sa depuna declaratia 112
Cel mai recent răspuns: Gschi , utilizator 20:35, 20 Ianuarie 2012
Formularul 112 se depune de catre persoanele fizice si juridice care au calitatea de angajator.
Nu trebuie sa depuneti declaratia 112.
Multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pfa - declaratii obligatorii (sau nu) Tessy Tessy Buna ziua, Am solicitat azi de la ANAF niste informatii cu privire la ce declaratii trebuie sa depuna un PFA, neplatitor de TVA, in sistem real si mi s-a ... (vezi toată discuția)
Avocatii depun declaratia 112? carmenbn carmenbn Un avocat care profeseaza in cadrul unui cabinet individual de avocat,lucreaza singur si nu are angajati,trebuie sa depuna declaratia 112?Sumele pe care le ... (vezi toată discuția)
Activitate dependenta sau pfa Leo Leonard Leo Leonard Sunt agent consiliere la o banca printr-un contract de agent si aceasta activitate este catalogata ca fiind dependenta. banca imi cere sa-mi fac PFA si nu ... (vezi toată discuția)