Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Diploma de licenta a Universitatii Spiru Haret
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Diploma de licenta a Universitatii Spiru Haret

Am terminat facultatea de Filosofie - Jurnalism id in anul 2008 , in anul 2005 cand am depus o serie de acte pentru inscriere , am adaugat si diploma de bacalaureat in original (aici greseala mea) iar peste o luna , doua am nevoie de ea.ele . Intrebarea mea este : Unde sa ma adresez pentru recuperarea lor ? Cat timp ar putea dura pana sa le primesc ? Daca trebuie sa fac o plata si cat ar fi ea (aici ma refer la diploma de licenta)? Sunt departe de Romania , nu am habar nici daca diploma de licenta se mai elibereaza , ma refer aici la problema pe care au avut-o cei de la universitate in legatura cu eliberarea diplomelor , scandalurile cu Ecaterina Andronescu , etc . Precizez ca sunt in strainatate , si as vrea sa ma deplasez in tara , insa timpul de sedere este foarte scurt . O ultima intrebare ... Sa zicem ca pot obtine diploma de licenta:D si o traduc intr-o limba straina .... e valabila pentru angajare in UE ?
~ Conținut șters la cerere ~
Chiar ai dreptate, sunt bani aruncati aiurea si nu inteleg pentru ce , oare chiar vor fi recunoscute diplomele pe urma ?