Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale pentru magazin mixt ce cerinte sunt pentru autorizatie ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

pentru magazin mixt ce cerinte sunt pentru autorizatie sanitarã

Ce autorizatii sunt necesare pentru un magazin mixt? Trebuie sa ai apa curenta, sau e suficient un lavoar cu rezervor, WC cu gresie faianta, duş ? Multumesc.
Dar la bar ce se accepta pe jos ? Si de unde apa calda , ca e in mediul rural ?

Si mai aveam o intrebare, la un magazin mixt ai voie sa vinzi alcool si tigari ? Si daca da, care sunt taxele ? intre ce sume se invart ? Sau ce taxe ar mai fi ?
:yes: Ma astept la un raspuns destul de intarziat, ca sunt sarbatorile :P
La orice bar este absolut obligatoriu sa ai apa calda pentru spalarea vaselor, paharelor.

Pe jos nu trebuie sa fie suprafete care nu pot fi sterilizate, cum ar fi lemnul.

Alberto Kurtyan
daca este obligatorie autorizatia sanitar veterinara pt magazin mixt dupa ce am deschis acest magazin de 2 ani