avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 430 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale pentru magazin mixt ce cerinte sunt pentru autorizatie ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

pentru magazin mixt ce cerinte sunt pentru autorizatie sanitarã

Ce autorizatii sunt necesare pentru un magazin mixt? Trebuie sa ai apa curenta, sau e suficient un lavoar cu rezervor, WC cu gresie faianta, duş ? Multumesc.
Cel mai recent răspuns: danyelut , utilizator 15:17, 13 Februarie 2009
Dar la bar ce se accepta pe jos ? Si de unde apa calda , ca e in mediul rural ?

Si mai aveam o intrebare, la un magazin mixt ai voie sa vinzi alcool si tigari ? Si daca da, care sunt taxele ? intre ce sume se invart ? Sau ce taxe ar mai fi ?
:yes: Ma astept la un raspuns destul de intarziat, ca sunt sarbatorile :P
La orice bar este absolut obligatoriu sa ai apa calda pentru spalarea vaselor, paharelor.

Pe jos nu trebuie sa fie suprafete care nu pot fi sterilizate, cum ar fi lemnul.

Alberto Kurtyan
daca este obligatorie autorizatia sanitar veterinara pt magazin mixt dupa ce am deschis acest magazin de 2 ani

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ajutor referitor la avize de functionare ioanabragaru ioanabragaru Buna ziua, as dori niste informatii referitoare la avizele necesare in cazul in care doresc deschiderea unei societati de comercializare produse alimentare. ... (vezi toată discuția)
Autorizatii fast-food ContSters156394 ContSters156394 Buna ziua. Intrebari oarecum asemanatoare au mai fost postate, insa nu am gasit pentru nici una un raspuns clar. Deci: poate cineva sa se pronunte fara ... (vezi toată discuția)
Acte pentru bar + magazin mixt in mediu rural Junior 24 Junior 24 Poate sa-mi spuna cineva exact care ar fi procedura si actele necesare pentru functionarea unui bar + magazin mixt in mediu rural? Avem firma infiintata in ... (vezi toată discuția)