Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... declaratia 220 trebuie depusa sau nu?
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

declaratia 220 trebuie depusa sau nu?

Buna . Am o intreprindere individuala si nu stiu ca trebuie sa depun declaratia 220 pana la 31 ianuarie 20102 sau nu.
Va rog ajutati
Buna ziua,cu aceeasi problema ma confrunt si eu, pe anul 2011 sa depus venitul estimat=2000,iar pe 2012 am iesit cu pierdere -2082,treb sa depun D220 ? va multumesc
Declaratia 220 se depune optional de cei care considera ca in 2013 vor obtine venituri semnificativ diferite de cele declarate prin declaratia 200 pentru 2012. Ca urmare, platile anticipate se vor calcula conform D220 iar nu conform D200.