Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Pot fi silita sa platesc datoria?
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Pot fi silita sa platesc datoria?

buna ziua,
am inchiriat o locuinta unei persoane unde ulterior si-a deschis o firma. De curand chiriasul, pentru ca a intrat in incapacitate financiara vrea sa inchida firma. Consumurile la utilitati sunt pe numele firmei, insa nu a platit facturile si datoria se ridica la gaze si lumina la 1500 roni.
Mi s-a comunicat de la gaze si electrica, ca debransarea si rebransarea le voi plati eu, plus facturile curente ale chiriasului , atunci cand voi face contractul inapoi pe numele meu.
Chiar daca chiriasul nu-si plateste datoriile, alta solutie pentru a ma rebransa nu ramane decat sa platesc eu datoriile.
E posibil asa ceva??
nu stati cu anii, va angajati un avocat, isi face treaba si scoate el banii cu tot cu dobanda si cu cheltuieli de judecata.