Forum Discuţii juridice Să schimbăm împreună legea Soarta unui proiect de lege
Discuție deschisă în Să schimbăm împreună legea

Soarta unui proiect de lege

Pantru un proiect de lege, camera decizionala este Camera Deputatilor. dar el a fost respins in Senat. ce se poate intampla mai departe? mai are sanse sa fie repus in discutie?
da, poate fi modificat si repus in urmatoarea sesiune legislativa, daca prezinta interes