Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... intampinare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

intampinare

Buna ziua

va rog sa imi spuneti si mie cum pot depune o intampinare si cum pot afala si legaliza o decizie in cadrul unei Curti de Apel,in conditiile in care nu au judecator de serviciu si nu ai cui depune o cerere in acest sens.singurele care au puterea de decizie sunt cele de la arhiva.

va multumesc
Pai adresati chiar acolo cererea de care aveti nevoie. Vorbiti cu doamnele de-acolo, va vor indruma cum sa procedati. Cererea o adresati institutiei (judecatorie, Tribunal), o inregistrati si intrebati cum trebuie sa procedati mai departe.
Succes!
atat intampinarea cat si cererea pentru legalizare o puteti depune si prin posta.Cererea de legalizare trebuie sa fie insotita de timbrajul corespunzator
La arhiva Curtii de Apel exista registratura.
Acolo depuneti si intampinarea cat si cererea de legalizare a hotararii de care aveti nevoie.