avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 698 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract de garantie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract de garantie

buna ziua

am avut un contract de garantie si s-au retras sume din salariu in baza acestui contract.
Am plecat in somaj prin reducerea postului.
Am facut plangere la itm Rm Valcea, dar la control firma nu a prezentat contractul de garantie, sinu l-a inreigistrat in evidentele contabile.
Acum nu mai pot sa imi recuprez banii si sunt in litigiu cu ei in instanta pe dreptul muncii, fiind o concediere ilegala, deoarece se fac angajari in societate.
Am toate chitantele in baza carora s-au retras banii din salariu.

Mai am vreo sansa sa imi recuperez banii?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:48, 22 Februarie 2012
Cum sa sesizez ANAF,GARDA FINANCIARA SI POLITIA- Serviciul de Investigatii a Fraudelor, prin plangere?
Le sesizati prin depunerea unei petitii ...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Lamurire policarp policarp Am fost contabila la un SRL.Mi s-a desfacut contractul de munca,disciplinar.Consider aceasta masura incorecta ,abuziva si nejustificata.Acum,candnu mai am nici ... (vezi toată discuția)
Munca la negru mari82 mari82 Buna ziua, unde pot face o sesizare unor persoane fizice care lucreaza in constructii ( finisaje, interioare, exterioare, etc) de mai mult timp fara sa aiba ... (vezi toată discuția)
Probleme cu fostul angajator repulse repulse am si eu nevoie de cateva sfaturi, am lucrat la o firma pana acum cateva zile, am fost in preaviz mi-am trimis cererea de demisie totul ok, am avut contract de ... (vezi toată discuția)