Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract de garantie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract de garantie

buna ziua

am avut un contract de garantie si s-au retras sume din salariu in baza acestui contract.
Am plecat in somaj prin reducerea postului.
Am facut plangere la itm Rm Valcea, dar la control firma nu a prezentat contractul de garantie, sinu l-a inreigistrat in evidentele contabile.
Acum nu mai pot sa imi recuprez banii si sunt in litigiu cu ei in instanta pe dreptul muncii, fiind o concediere ilegala, deoarece se fac angajari in societate.
Am toate chitantele in baza carora s-au retras banii din salariu.

Mai am vreo sansa sa imi recuperez banii?
Cum sa sesizez ANAF,GARDA FINANCIARA SI POLITIA- Serviciul de Investigatii a Fraudelor, prin plangere?
Le sesizati prin depunerea unei petitii ...