Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Atributii secretar comisie de evaluare a ofertelor
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Atributii secretar comisie de evaluare a ofertelor

Ce atributii are secretarul comisiei de evaluare a ofertelor la o licitatie prin cerere de oferte? In situatia in care evaluarea ofertelor nu este tocmai legala rapunde si secretarul alaturi de membrii comisiei?
In HG 925 si OUG 34 nu exista referinte despre secretar de comisie de evaluare.

Daca secretarul este din randul membrilor comisiei, raspunderea lui este in mod solidar cu toti membrii comisiei, asupra tuturor deciziilor comisiei, indiferent de obiectul acestora.

Daca aceasta functie este stabilita prin norme interne ale dvs., atunci norma respectiva trebuie sa prevada si atributiile lui.
vlad nicolae, moderator