Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Remunerare membrii comisiei de atribuire
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Remunerare membrii comisiei de atribuire

Buna ziua
As dori sa stiu daca OUG 34/2006 sau HG 925/2006 face vreo referire la remunerarea membrilor comisiilor de licitatie publica sau daca lasa la latitudinea autoritatii contractante.
Va multumesc
o sa redactez dispozitia privind plata membrilor comisiei de evaluare a ofertelor privind achizitiile publice.

Primarul.......
Avand in vedere prevederile Notei Comune a MMPS nr. 10738/1993 si a M.F. nr. 7793/1993, O.G.nr. 39/1994, legii nr. 134/1994, republicata, Legii nr. 154/1998, PUG nr. 24/2000, OUG nr. 192/2002 privind reglementarea drepturilor de natura salariala ale functionarilor publici, OUG nr. 123/2003, OUG 82/2004, OUG 92/2004, OG 2/2006, HG 1825/21.12.2006 privind stabilirea salariului minim brut pe tara garantat la plata. In temeiul prevederilor art 63 alin 1 lit c si art 68 din Legea nr. 215/2001 privind administratia publica locala republicata

DISPUNE
Plata comisiilor de evaluare a ofertelor , cu salariu minim brut pe economie impozabil.
serviciul contabilitate va duce la indeplinirea prevederilor prezentei dispozitii
secretarul va asigura comunicarea catre toate institutriile , autoritTILE si persoane;le interesate, prevederile prezentei dispozitii

primar secretar

Sper sa va fie de folos aceasta dispozitie. In aceasta forma a fost facuta ea in cadrul institutiei in care lucrez.Grabiti-va sa incasati, pe ca de la 31 martie probabil se va sissta si aceaste plati!

~ Conținut șters la cerere ~
OUG 34/2006 sau HG 925/2006 nu fac nici o referire la remunerarea membrilor comisiei de licitatie. In practica am observat ca in general primariile platesc membrii comisiei de licitatie. La consiliile judetene am inteles ca nu se platesc.
Plata membrilor Comisiei de evaluare si stabilire a ofertei castigatoare ramane la latitudinea Consiliului Local ori Consiliului Judetean ori a autoritatii contractante asa cum este ea definita in OUG nr 34/2006