Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... cat este calculat anul in penitenciar
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

cat este calculat anul in penitenciar

vreau sa stiu si eu daca anul din pedeapsa cu inchisoare se calculeaza de 8 luni?:">:">
Are 12 luni, exact ca si anul calendaristic.
adica din pedeapsa de 4 ani si jumatate o sa execatu tot?
da, daca nu indeplineste conditiile pentru liberare conditionata. Pentru a iesi inainte de termen trebuie indeplinite niste conditii de catre detinut.
daca esti cuminte o sa faci 3 ani fix.
adica o treime din pedeapsa?eliberare conditionata?