avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 713 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... cat este calculat anul in penitenciar
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

cat este calculat anul in penitenciar

vreau sa stiu si eu daca anul din pedeapsa cu inchisoare se calculeaza de 8 luni?:">:">
Cel mai recent răspuns: doberv , utilizator 19:11, 17 Februarie 2012
Are 12 luni, exact ca si anul calendaristic.
adica din pedeapsa de 4 ani si jumatate o sa execatu tot?
da, daca nu indeplineste conditiile pentru liberare conditionata. Pentru a iesi inainte de termen trebuie indeplinite niste conditii de catre detinut.
daca esti cuminte o sa faci 3 ani fix.
adica o treime din pedeapsa?eliberare conditionata?

Alte discuții în legătură

Angajare detinut ancuta butnaru ancuta butnaru AM AUZIT CA PERSOANELE CONDAMNATE IN REGIM DE DETENTIE SEME-DESCHIS POT FI ANGAJATE DE S,C SI DE PERSOANE FIZICE .EU AM FIRMA CU MAI MULTI ANGAJATI DAR AM ... (vezi toată discuția)
Eliberare conditionata-ralu lung.raluca lung.raluca Buna ziua am si eu o intrebare: sotul este detinut in penitenticiarul Gherla (regim semideschis) de aderare la grup infractional si pedeapsa este de la 5 la ... (vezi toată discuția)
Liberare conditionata - zile de munca, 3 rapoarte, calcul melinaR melinaR nepotul meu e inchis de 4 ani si are de facut 7,jumatate a fost un an si ceva pe regim semideschis el fiind pe regim inchis dar acum e dat iar pe regim inchis ... (vezi toată discuția)