Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... RCA
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

RCA

BUNA SEARA! DACA MASINA MEA NU ESTE ECHIPATA CU CAUCIUCURI DE IARNA SI AM PROVOCAT O TAMPONARE, RCA MAI ESTE VALABILA SAU DOSARUL IMI ESTE RESPINS LA PLATA DATORITA PNEURILOR(DOSARUL PARTII AVARIATE DE MINE PE BAZA ASIGURARII MELE, RCA )?
VA MULTUMESC!
danuca_dana, utilizator
ceea ce spuneti nu prea are logica...RCA acopera daunele produse de dvs. partii adverese nu si daunele produse autoturismului dvs. Cauzele producerii accidentului nu importa firma de asigurare, aceasta va despagubi avaria produsa celuilalt...
Am specificat ca este vorba de reparatia masinii avariate din cauza masinii mele caci respectivul dosar de dauna se deschide pe baza RCA-ului masinii mele care a produs avaria!! (Pt masina mea care a produs avaria , bineinteles ca folosesc CASCO!)
danuca_dana, utilizator