Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Cod CAEN
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Cod CAEN

Buna seara.

Vreau sa-mi deschid o firma cu domeniu de activitate - vanzari panouri solare, panouri fotovoltaice si centrale eoliene.
Problema care am intampinato este ca nu am gasit codul caen specific domeniului de activitate.

Multumesc.
Puteti folosi codul 4719 - Comert cu amanuntul in magazine nespecializate, cu vanzare predominanta de produse nealimentare
Multumesc mult.
eu as merge mai bine pe 4778 comert cu amanuntul al altor bunuri noi, in magazine specializate (pentru ca din cate am vazut va axati pe o anumita gama de produse ) si 4799 - comert cu amanuntul efectuat in afara magazinelor, standurilor, chiscurilor si pietelor